1.veľkonočný turnaj (4-hry) 2012
Vážení tenisoví priaznivci,
máme za sebou prvý tohtoročný spoločný turnaj vo štvorhrách - 1.veľkonočný tenisový turnaj (výsledky tu), ktorý sa účasti 24 dvojíc hral v PŠH Vranov n/T. Po početných 60 zápasoch v 4 šesťčlenných skupinách a play-off systému, sa konečným víťazom turnaja stala manželská dvojica Milan Marcinov/Gabriela Marcinovová, ktorí v dramatickom finále hranom o cca 21.00 hod., zdolali v tie-breaku taktiež kvalitnú dvojicu Jozef Milták/Rastislav Radvanský. Príjemné posedenie nám zabezpečila majiteľka Hawai-klubu Mirka Hrubovská, večeru pripravil Augustín Sturtzer, za čo im všetkým, a hlavne všetkým korektným účastníkom turnaja, srdečne ďakujeme!
PJ a JM
KONEČNÉ PORADIE:
1. Marcinov M./Marcinovová G.
2. Milták J./Radvanský R.
3. Béreš M./Béreš M., Jakubek P./Varga V.
5. -8. Straka Š./Straka S., Rakovský I./Grigeľ L., Pivovarník M./Pivovarník Š., Zajac M./Hrubovský M.
9.-12. Tulach R./Ďuriško Š., Nahaj J./Trecák M., Džurdženík J./Bednár M., Kovalík D./Onderko P.
Útecha:
1. Kalafa Š./Drobný P.
2. Hrubovská M., Drozdová A.
3. Sabolčák Š./Gdovin J., Haňo M./Princ M.
5.-8. Béreš P./Ladzianský J., Žipaj T./Žipaj A., Lukáč R./Bezek P., Haňo V./Miček M.
9.-12. Radvanský K./Radvanský P., Bodor G./Feník B., Čarný J./Lajčák F., Rakovská T./Kovalčík F.
VÝSLEDKY:
Finále: Marcinov/Marcinovová - Milták/Radvanský R. 6:5 (4)
Semifinále: Marcinov/Marcinovová - Jakubek/Varga 6:5 (4)
Milták/Radvanský - Béreš M./Béreš M. 6:2
Štvrťfinále: Marcinov/Marcinovová - Pivovarník/Pivovarník 6:3
Milták/Radvanský - Straka/Straka 6:5
Jakubek/Varga - Zajac/Hrubovský 6:0
Béreš/Béreš - Rakovský/Grigeľ 6:4
Predkolo štvrťfinále: Béreš/Béreš - Džurdženík/Bednár 6:2
Milták/Radvanský - Kovalík/Onderko 6:4
Zajac/Hrubovský - Nahaj/Trecák 6:2
Pivovarník/Pivovarník - Tulach/Ďuriško 6:2
SKUPINY:
SKUPINA A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Body | Sety | Por. |
Milták J./Radvanský R. | 6:0 | 6:3 | 5:6 | 6:0 | 6:1 | 4 | +19 | 2. | |
Rakovská T./Kovalčík F. | 0:6 | 2:6 | 5:6 | 6:5 | 6:4 | 2 | -8 | 5. | |
Nahaj J./Trecák M. | 3:6 | 6:2 | 0:6 | 6:1 | 5:6 | 2 | -1 | 3. | |
Rakovský I./Grigeľ L. | 6:5 | 6:5 | 6:0 | 6:4 | 6:3 | 5 | +13 | 1. | |
Bodor G./Feník B. | 0:6 | 5:6 | 1:6 | 4:6 | 2:6 | 0 | -21 | 6. | |
Sabolčák Š./Gdovin J. | 1:6 | 4:6 | 6:5 | 3:6 | 6:2 | 2 | -5 | 4. |
SKUPINA B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Body | Sety | Por. |
Marcinov M./Marcinovová G. | 6:4 | 6:3 | 6:2 | 6:3 | 6:1 | 5 | +17 | 1. | |
Kalafa Š./Drobný P. | 4:6 | 6:4 | 6:0 | 6:4 | 3:6 | 3 | +5(-1) | 4. | |
Žipaj T./Žipaj A. | 3:6 | 4:6 | 5:6 | 0:6 | 1:6 | 0 | -17 | 6. | |
Haňo M./Princ M. | 2:6 | 0:6 | 6:5 | 2:6 | 4:6 | 1 | -15 | 5. | |
Zajac M./Hrubovský M. | 3:6 | 4:6 | 6:0 | 6:2 | 6:3 | 3 | +8(+1) | 2. | |
Kovalík D./Onderko P. | 1:6 | 6:3 | 6:1 | 6:4 | 3:6 | 3 | +2(0) | 3. |
* o poradí na 2.-4. mieste rozhodlo skóre zo vzájomných zápasov
SKUPINA C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Body | Sety | Por. |
Jakubek P./Varga V. | 6:2 | 6:3 | 6:0 | 6:1 | 6:1 | 5 | +23 | 1. | |
Džurdženík J./Bednár M. | 2:6 | 6:1 | 6:5 | 6:4 | 3:6 | 3 | +1 | 3. | |
Haňo V./Miček M. | 3:6 | 1:6 | 6:5 | 6:5 | 1:6 | 2 | -11 | 4. | |
Lukáč R./Bezek P. | 0:6 | 5:6 | 5:6 | 6:5 | 2:6 | 1 | -11 | 5. | |
Radvanský K./Radvanský P. | 1:6 | 4:6 | 5:6 | 5:6 | 3:6 | 0 | -12 | 6. | |
Tulach R./Ďuriško Š. | 1:6 | 6:3 | 6:1 | 6:2 | 6:3 | 4 | +10 | 2. |
SKUPINA D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Body | Sety | Por. |
Straka Š./Straka S. | 6:4 | 6:3 | 6:1 | 6:3 | 6:0 | 5 | +19 | 1. | |
Pivovarník M./Pivovarník Š. | 4:6 | 0:6 | 6:2 | 6:1 | 6:5 | 3 | +2 | 3. | |
Béreš M./Béreš M. | 3:6 | 6:0 | 6:0 | 6:2 | 6:1 | 4 | +16 | 2. | |
Čarný J./Lajčák F. | 1:6 | 2:6 | 0:6 | 2:6 | 4:6 | 0 | -21 | 6. | |
Béreš P./Ladzianský J. | 3:6 | 1:6 | 2:6 | 6:2 | 5:6 | 1 | -9 | 5. | |
Hrubovská M./Drozdová A. | 0:6 | 5:6 | 1:6 | 6:4 | 6:5 | 2 | -9 | 4. |
Z každej skupiny postupovali víťazi skupín priamo do štvrťfinále, umiestnení na 2.-3. mieste odohrali medzi sebou play-off predkolo o postup do štvrťfinále. Dvojice na 4.-6. mieste hrali súťaž o útechu systémom play-off v pavúku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PROPOZÍCIE
Miesto turnaja: pretlaková športová hala vo Vranove n/T.(PŠH), v areáli ZŠ Juh Vranov n/T. Počet dvorcov: 3(taraflex)
Disciplína: štvorhra, bez rozdielu veku a pohlavia
Prezentácia: 31.3.2012 od 8.00-8.30 hod.
Štartovné: 20€ za družstvo, v cene bol zabezpečený pitný a stravný režím
Propozície: Hrala sa základná časť v skupinách, každý s každým na 1 víťazný set do 6, za stavu 5:5 je tie-break do 7, nadstavbová časť systémom play-off, na 1 víťazný set ako v skupinách. Pre časovú tieseň a obmedzenosť priestorov si organizátor vymedzil úpravu pravidiel tenisu vo štvorhre - bez výhody, t.j. za stavu 40:40 sa hral o rozhodujúci bod ("deciding point", čo je bod, ktorý znamená víťaznú hru/gem). Za stavu 40:40 si prijimajúci vyberá stranu príjmu.
Nepostupujúci zo skupiny hrali súťaž útechy systémom play-off systémom tie-break do 7, resp. finále do 10.
Hralo sa loptami značky Wilson US Open.
Vyhodnotenie: odovzdanie víťazných pohárov 1.-3.miesto + cena útechy 1.-2.miesto, od cca 19.00 posedenie v HAWAI clube (M.Hrubovská) s občerstvením + vyhodnotenie TENLIV single - zimná liga.
Organizátori: Patrik Jakubek, Jozef Milták
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH DRUŽSTIEV (DVOJÍC):
1. MARCINOV M./MARCINOVOVÁ G.
2. STRAKA Š./STRAKA S.
3. JAKUBEK P./VARGA V.
4. TULACH R./ĎURIŠKO Š.
5. MILTÁK J./RADVANSKÝ R.
6. HRUBOVSKÝ M./ZAJAC
7. BÉREŠ M./BÉREŠ M.
8. DŽURDŽENÍK J./BEDNÁR M.
9. LUKÁČ / BEZEK
10.ŽIPAJ / ŽIPAJ
11.KALAFA Š./DROBNÝ P.
12.PIVOVARNÍK M./PIVOVARNÍK Š.
13.RAKOVSKÝ I./GRIGEĽ L.
14.RADVANSKÝ K./RADVANSKÝ P.
15.SABOLČÁK Š./GDOVIN J.
16.KOVALÍK D./ONDERKO P.
17.MIČEK M./HAŇO V.
18.DROZDOVÁ A./HRUBOVSKÁ M.
19.BODOR G./FENÍK B.
20.RAKOVSKÁ T./KOVALČÍK
21.NAHAJ J./TRECÁK
22.HAŇO M./PRINC
23.SEMAN D./BÉREŠ P.
24.LAJČÁK F./ČARNÝ J.